Odwiedż naszą stronę na Facebooku
"WIEDZIEĆ WIĘCEJ"
warsztaty edukacyjne

 

 

NAUKA W AKCJI

 

Nasz projekt pt „Nauka w akcji” ma na celu rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci, pokazanie im w interesujący sposób co je otacza, a nie zawsze potrafią to zobaczyć, usłyszeć, poczuć albo nazwać. Czasem tego nie zauważają albo nie rozumieją, ale być może dzięki spotkaniu z nami świat stanie się dla nich bardziej interesujący. Wierzymy, że dzięki takim warsztatom uda się nam ujawnić wiele uzdolnień jakie drzemią w każdym dziecku i być może przerodzą się w niezwykłą pasję.

 

„Nauka w akcji” oznacza, że zajęcia proponowane uczniom będą miały formę warsztatów, czyli będą się wiązały z aktywnością. Zależy nam, by dzieci działały, a nie tylko patrzyły czy słuchały. Uczniowie będą pracować w zespołach rozwijając najważniejsze kompetencje potrzebne w różnych sferach życia.

 

Ponadto „Nauka w akcji” oznacza również, że uczniowie pod przewodnictwem swojego nauczyciela będą zbierać akcje (papiery wartościowe) otrzymywane po każdym spotkaniu. W ten sposób zgromadzą kapitał, kapitał wiedzy ale też kapitał w sensie dosłownym, który potem będą mogli przeznaczyć na zrealizowanie jednej z naszych propozycji zawartych w Banku Akcjonariuszy. Po każdym spotkaniu nauczyciel otrzyma również materiały dotyczące zrealizowanego na warsztatach tematu. Karty gromadzone przez nauczyciela pozwolą mu stworzyć wraz z jego uczniami ich własne Kompendium wiedzy.